داکت اسپلیت گودمن - GOODMAN

 

هواساز (INDOOR) وظیفه توزیع هوای سرد و گرم تولید شده توسط دستگاه را به عهده دارد.از مزایای این دستگاه ، راندمان بسیار بالای آن در عین سادگی اجزا می باش
این قسمت از سیستم، داخل واحدیا در مکانی مرتبط با واحدنصب می گردد.
هواساز به کانال توزیع هوا متصل بوده و شامل کویل اواپراتور و فن می باشد. به منظور تولید گرما، از کویل آب گرم که قابل نصب به بالا یا پایین هواساز است،استفاده می شود.همچنین قابلیت نصب به شکل افقی و عمودی را دارا بوده و همانند سایر سیستم های تهویه و به شکل سیکل بسته، هوا را از یک طرف جمع و پس از فیلتر کردن سرد یا گرم نموده و به داخل کانال های رفت هدایت می نماید.
هواسازهای ساخت کارخانه گودمن از قطعاتی با کیفیت بسیار بالا مانند فن موتور جنرال الکتریک چند سرعته بدون تسمه (هواسازی های 5/7و10تن به بالا تسمه ای هستند) و تکنولوژی منحصربه فرد کویل اواپراتور نوعDX که از داخل به فرم مارپیچ شیاردار شده اند، بهره مند اند. در کویل کندانسور و اواپراتور به وسیله دستگاه اتوماتیک منبسط کننده (EXPANDER)، فین ها بدون هیچ عمل مکانیکی روی لوله های مسی ثابت گردیده اند.همچنین کویل اواپراتور دارای دو تشتک مجزای تخلیه آب در حالت نصب افقی و عمودی می باشد.
در زمستان هوا با عبور از میان لوله های کویل آب گرم که به یک منبع تولید آب داغ(موتورخانه یا پکیج) متصل است، گرم شده و از طریق کانال های رفت در فضاهای مختلف ساختمان توزیع می گردد.

( مورد استفاده در هر دو نوع سیستم گرمایش کویل آب گرم و کوره هوای گرم)کندانسور
کندانسور قلب سیستم سرماساز است و شامل کمپرسور ، کویل و فن می باشد.تقریبا تمامی برق مورد نیاز توسط کندانسور مصرف می شود.
کندانسورها تا ظرفیت 3 تن تک فاز،و از 4 تن به بالا سه فاز هستند.بدنه دستگاه ساخته شده از ورق گالوانیزه با پوشش روی ( zinc-coated )
و رنگ اپوکسی می باشد.
کندانسور قسمت خارجی سیستم است که در فضای باز مانند بام ، بالکن ، حیاط ، پارکینگ و .... نصب می گردد و با هر شرایط جوی سازگار بوده و نیاز به محافظت در مقابل برف و باران ندارد و توسط لوله مسی به اواپراتور دستگاه هواساز متصل می گردد.
هر کندانسور شامل کمپرسور ، فن ، لوله های مسی و فین های آلومینیومی می باشد.
کمپرسورها ساخت کارخانه bristol یا copeland آمریکا (در مدل های سیلندر پیستونی scroll) می باشند که بالاترین تکنولوژی ساخت کمپرسور در جهان را دارا بوده و کمترین میزان مصرف برق و تولید صدا را در نوع خود دارد و به منظور بالا برده راندمان ، به آخرین تکنولوژی ساخت کویل با فین دندانه دار آلومینیومی و لوله مسی شیاردار و مارپیچ از داخل ، مجهز می باشد.
مزایا :
برترین مزیت این دستگاه نسبت به بقیه دستگاه های مشابه (کولر گازی و داکت اسپیلیت های دیگر ) قدرت اجرای لوله مسی تا ارتفاع 45 متر بالاتر و 24 متر پایین تر از دستگاه هواساز می باشد که با این مزیت کندانسورها از نمای ساختمان حذف شده و در فضای غیر قابل استفاده از جمله پشت بام و ..... نصب می گردد.
دارای تاییدیه و استاندارد ETL و منطبق بر استاندارد تولید(240-210) ARI (که بالاترین سطح استاندارد تولید کندانسور در جهان می باشد)
دارای فیلتر درایر (FILTER DRIER )، خازن و تایمر تاخیری و کنترل فشار بالا ، دارای سیستم های حمایتی در درجه حرارت بالا (OVER LOAD )