تهویه کاج : کانال های فلکسی بل (کانال خرطومی) عایقدار بهترین کانال برای سیستم داکت اسپلیت (اسپلیت کانالی) است و در اروپا و امریکا نیز از بدو تولید داکت اسپلیت از همین کانال ها برای این سیستم استفاده  شده است

 
download

با توجه به مزایای فراوان این کانال ها اخیرا در کشور ما نیز به سرعت در حال گسترش می باشد در ادامه به

بررسی مزیت های این کانال ها می پردازیم:

 

 

 • تنها کانال مورد استفاده در سیستم های داکت اسپلیت (اسپلیت کانالی) در اروپا و امریکا
 • کاهش هزینه اجرای کانال
 • سرعت اجرای بسیار بالا
 • هزینه تمام شده ارزان
 • طول عمر بسیار بالا با گارانتی به مدت عمر ساختمان
 • بهترین کانال برای مناطق شرجی
 • عدم نیاز به ساپورت و نگهدارنده
 • کاهش چشمگیر صدای دستگاه هواساز و صدای حاصل از دمیدن هوا
 • سبک و انعطاف پذیر و قابل استفاده در زوایا و مسیرهای مختلف.
 • مطابق با استاندارد های روز امریکا و اروپا و تایید شده از طرف معتبرترین لابراتوارهای اروپا از نظر استانداردهای آتش سوزی ساختمان
 • مطابق معیارهای مبحث 19 ساختمان

موارد استفاده :

 

 

1-  در سیستم HVAC بین کانال اصلی (فشار بالا) تا پلنیوم باکس :

با توجه به اینکه در انشعابات فشار هوا بالا نبوده ( P<3000 Pa) و آزادی عملی که این نوع کانال برای طراز کردن پلنیوم باکس با سقف می دهد مناسب ترین کانال بوده و سرعت اجرا را تا حد زیادی بالا می برد.

 

2-  همراه با داکت اسپلیت (اسپلیت کانالی):

از بدو تولید دستگاه داکت اسپلیت ، تنها کانال مورد استفاده با این دستگاه کانال فلکسی بل بوده که در کشورمان به علت عدم وجود این کانال تا به حال بیشتر گالوانیزه استفاده شده است که به طور ناصحیح عایق شده و معمولا نتوانسته نیاز سازندگان ساختمان را به طور کامل برطرف سازد.

 

3-  در موارد خاص برای کولرهای آبی :

با توجه به اینکه CFM کولرهای آبی معمولا بالا بوده ، با محاسبات دقیق می توان سایزهای مناسب جهت این نوع کولرها بکار برد.

.

4- همراه با فن کوئل سقفی

 

آخرین مطالب وبلاگ

اجرای-داکت-اسپلیت-امریکن-پرو
پروژه ساختمان اداری کرمان موتور واقع در جاده مخصوص و اجرای خدمات دستگاه داکت اسپلیت امریکن پرو و اجرای کانال پلی اورتان و کانال فلکسیبل  عکس از دستگاه و اتصال آن به کانال پلی یورتان  در عکس های بعدی اتصال پلنوم باکس ها توسط کانال فلکسیبل...
کانال-فلکسیبل-روکش-نخدار-airflow
تهویه کاج نماینده رسمی کانال فلکسیبل روکش نخدار Airflow در ایران می باشد در این پروژه با استفاده از سه راهی کانال فلکسیبل اصلی تقسیم شده و دو انشعاب جهت اتاق خواب ها گرفته شده است. نخدار بودن روکش کانال فلکسیبل باعت می شود در هنگام استفاده بسیار مقاوم...

تهویه کاج یکی از اولین مجریان ، طراحان و واردکنندگان کانال فلکسیبل در ایران است ، تهویه کاج از زمان ورود این کانال ها به ایران مشغول فعالیت در این زمینه است.

کانال فلکسیبل دارای مزیت های زیادی می باشد یکی از این مزایا ، پیش عایق بودن آن می باشد ، این عایق دارای تنوع زیادی است ، یکی از مدل ها عایق الیاف طبیعی ، عایق پشم شیشه ، عایق پلی استر است ، عایق بودن کانال سبب کاهش اتلاف انرژی می شود که این امر سبب بهبود عملکرد دستگاه تهویه و همچنین افزایش طول عمر دستگاه می شود.

یکی از مهمترین مزایای کانال فلکسیبل ، کاهش چشمگیر صدای دستگاه تهویه مطبوع است بخصوص در زمینه داکت اسپلیت یکی از مشکلات ایجاد شده با کانال گالوانیزه انعکاس صدای دستگاه به محیط می باشد که این امر با کانال فلکسیبل (کانال خرطومی) با توجه به ساختار آن و عایق بودن آن ، این مشکل برطرف شده و از بین می رود. در دستگاه هایی که با کانال گالوانیزه نیز کار شده اند صداگیری دستگاه توسط این کانال ها قابل انجام می باشد.

یکی دیگر از مزایای کانال فلکسیبل (کانال خرطومی) سرعت اجرای بالای آن می باشد به عنوان مثال برای یک واحد مسکونی دارای 10 دستگاه داکت اسپلیت ، اجرای کانال فلکسیبل توسط اکیپ دو نفره تنها در 3 روز قابل انجام می باشد، سرعت اجرای بالا یکی از موارد مهم در پروژه های عمرانی می باشد. یکی از مزایای دیگر کانال فلکسیبل قابلیت اصلاح مسیر و تغییر مسیر دریچه ها با هزینه کم است ، این امر در مورادی که نیاز به تغییر مسیر و اصلاح آن می باشد با هزینه کم در مقایسه با دیگر کانال ها قابل انجام است.

یکی دیگر از مزایای کانال فلکسیبل قابلیت تراز کردن دریچه ها بخصوص در پلنوم باکس ها می باشد که این امر توسط کانال های دیگر بسیار سخت و مشکل می شد.