نصب غیر صحیح داکت اسپلیت باعث نارضایتی مشتری و کاهش عملکرد دستگاه می شود ، نصب صحیح دستگاه شامل نکاتی است که نیاز به تخصص فنی و تجربه کافی دارد در ذیل به برخی از نکات نصب صحیح داکت اسپلیت اشاره می کنیم:

1- جانمایی مناسب هواساز داکت اسپلیت (به عنوان مثال نصب دستگاه در اتاق خواب غیر اصولی است و یا جانمایی دستگاه در دستشویی یا حمام نیاز به رعایت اصول و شرایط خاصی دارد)

2-در نظر گرفتن فضای مناسب جهت تعمیر و نگهداری در اطراف دستگاه و همچنین در نظر گرفتن ابعاد صحیح دریچه بازدید

3-نقشه کانال صحیح ، این مورد یکی از کلیدی ترین نکات طراحی داکت اسپلیت است در صورتیکه نقشه کانال غیر اصولی باشد عملکرد دستگاه بسیار تحت تاثیر قرار می گردد ، در نظر گرفتن ابعاد مناسب کانال یکی از شرایط کلیدی نصب صحیح داکت اسپلیت است.

4- لوله کشی مسی متناسب با نوع دستگاه و میزان ارتفاع و طول مجاز و رعایت نکات کلیدی لوله کشی مسی

5- جانمایی صحیح کندانسور داکت اسپلیت ، در صورتیکه کندانسور در فضای غیر اصولی نصب گردد و یا در نصب چند کندانسور کنار هم نکات اصولی نصب رعایت نگردد سبب کاهش طول عمر کمپرسور و نهایتا سوختن آن می گردد

به غیر از نکاتی که در بالا عرض شد نکات ریز دیگری نیز در نصب دستگاه داکت اسپلیت اثر گذار است.

اگر آپارتمانی که در حال ساخت است و دستگاه به صورت غیر صحیح نصب گردد یا به عنوان مثال نقشه کانال فدای طرح سقف کاذب گردد و نقشه غیر اصولییاده گردد و تهویه مطبوع آپارتمان مورد نظر دچار مشکل گردد ساکنین آن همواره دچار مشکل و سختی هستند و از فضای خود استفاده صحیح را نخواهند برد، در نتیجه  به کارفرماها توصیه می گردد نظرات کارشناسان تهویه مطبوع را به خوبی اجرا کنند و آن را در اولویت کارهای خود قرار دهند در غیر اینصورت پس از ساخت و تکمیل واحد های دچار مشکل خواهند شد

آخرین مطالب وبلاگ

اجرای-داکت-اسپلیت-امریکن-پرو
پروژه ساختمان اداری کرمان موتور واقع در جاده مخصوص و اجرای خدمات دستگاه داکت اسپلیت امریکن پرو و اجرای کانال پلی اورتان و کانال فلکسیبل  عکس از دستگاه و اتصال آن به کانال پلی یورتان  در عکس های بعدی اتصال پلنوم باکس ها توسط کانال فلکسیبل...
کانال-فلکسیبل-روکش-نخدار-airflow
تهویه کاج نماینده رسمی کانال فلکسیبل روکش نخدار Airflow در ایران می باشد در این پروژه با استفاده از سه راهی کانال فلکسیبل اصلی تقسیم شده و دو انشعاب جهت اتاق خواب ها گرفته شده است. نخدار بودن روکش کانال فلکسیبل باعت می شود در هنگام استفاده بسیار مقاوم...

تهویه کاج یکی از اولین مجریان ، طراحان و واردکنندگان کانال فلکسیبل در ایران است ، تهویه کاج از زمان ورود این کانال ها به ایران مشغول فعالیت در این زمینه است.

کانال فلکسیبل دارای مزیت های زیادی می باشد یکی از این مزایا ، پیش عایق بودن آن می باشد ، این عایق دارای تنوع زیادی است ، یکی از مدل ها عایق الیاف طبیعی ، عایق پشم شیشه ، عایق پلی استر است ، عایق بودن کانال سبب کاهش اتلاف انرژی می شود که این امر سبب بهبود عملکرد دستگاه تهویه و همچنین افزایش طول عمر دستگاه می شود.

یکی از مهمترین مزایای کانال فلکسیبل ، کاهش چشمگیر صدای دستگاه تهویه مطبوع است بخصوص در زمینه داکت اسپلیت یکی از مشکلات ایجاد شده با کانال گالوانیزه انعکاس صدای دستگاه به محیط می باشد که این امر با کانال فلکسیبل (کانال خرطومی) با توجه به ساختار آن و عایق بودن آن ، این مشکل برطرف شده و از بین می رود. در دستگاه هایی که با کانال گالوانیزه نیز کار شده اند صداگیری دستگاه توسط این کانال ها قابل انجام می باشد.

یکی دیگر از مزایای کانال فلکسیبل (کانال خرطومی) سرعت اجرای بالای آن می باشد به عنوان مثال برای یک واحد مسکونی دارای 10 دستگاه داکت اسپلیت ، اجرای کانال فلکسیبل توسط اکیپ دو نفره تنها در 3 روز قابل انجام می باشد، سرعت اجرای بالا یکی از موارد مهم در پروژه های عمرانی می باشد. یکی از مزایای دیگر کانال فلکسیبل قابلیت اصلاح مسیر و تغییر مسیر دریچه ها با هزینه کم است ، این امر در مورادی که نیاز به تغییر مسیر و اصلاح آن می باشد با هزینه کم در مقایسه با دیگر کانال ها قابل انجام است.

یکی دیگر از مزایای کانال فلکسیبل قابلیت تراز کردن دریچه ها بخصوص در پلنوم باکس ها می باشد که این امر توسط کانال های دیگر بسیار سخت و مشکل می شد.