Loading...

تهویه کاج

داکت اسپلیت تخصص ماست

معرفی و مزایای داکت اسپلیت

اسپلیت کانالی

داکت اسپلیت (اسپلیت کانالی) یکی از رایجترین سیستم های تهویه مطبوع در سطح جهان است، این سیستم همانند اسپلیت دیواری از یک واحد داخلی (هواساز) و یک واحد خارجی (کندانسور) تشکیل شده است که توسط لوله های مسی به یکدیگر متصل می گردند.
سرمایش و گرمایش در این سیستم توسط هواساز با مکش هوای داخلی انجام می پذیرد.
تفاوت سیستم داکت اسپلیت با سیستم ترکیبی اسپلیت دیواری و رادیاتور:
بجای استفاده از چندین پنل دیواری در یک واحد مسکونی یا اداری ، از یک هواساز مرکزی در پشت سقف کاذب استفاده می گردد که به وسیله کانال ،تمامی اتاق ها و فضاهای مورد نیاز تهویه می شوند.

طراحی

اجرا

راه اندازی

 

تهویه کاج یکی از اولین مجریان ، طراحان و واردکنندگان دستگاه های داکت اسپلیت و کانال فلکسیبل در ایران است ، تهویه کاج به صورت تخصصی مجری پروژه های داکت اسپلیت در اماکن مسکونی اداری و ویلایی است. اجرای درست و مهندسی سیستم داکت اسپلیت مهمترین فاکتور این سیستم می باشد زیرا در صورت اجرای اشتباه و رعایت نکردن ریزه کاری ها و نکات اصلی و اجرای نادرست طرح کانال در سیستم تهویه داکت اسپلیت ، می تواند باعث نارضایتی کارفرما و مصرف کننده نهایی گردد. 

در نتیجه همواره پیشنهاد می گردد که پروژه های داکت اسپلیت به صورت صفر تا ۱۰۰ بر عهده گروهی باشد که تجربه کافی در این زمینه دارد ، نکته ی مهم در این زمینه همراه بودن گروه مجری داکت اسپلیت از ابتدای پروژه تا انتها می باشد.

نکاتی که گروه مجری مد نظر دارند شامل سیستم برق و کابل کشی ها ، هماهنگ شدن با گروه مجری کاذب و طراحی کانال بر اساس طرح سقف کاذب، تحت نظر قراردادن پیمانکار لوله کشی آبگرم و درین ، نظارت و یا اجرای لوله مسی و در نهایت نصب و راه اندازی می باشد. در نتیجه گروه مجری داکت اسپلیت می بایست از ابتدای شروع پروژه تا زمان تحویل و راه اندازی داکت اسپلیت همراه و ناظر بر اجرای پیمانکاران دیگر باشند.

تهویه کاج به عنوان یکی از اولین مجریان و واردکنندگان کانال های فلکسیبل شناخته می شود یکی از مهمترین مزایای کانال فلکسیبل ، کاهش چشمگیر صدای دستگاه تهویه مطبوع است بخصوص در زمینه داکت اسپلیت یکی از مشکلات ایجاد شده با کانال گالوانیزه انعکاس صدای دستگاه به محیط می باشد که این امر با کانال فلکسیبل (کانال خرطومی) با توجه به ساختار آن و عایق بودن آن ، این مشکل برطرف شده و از بین می رود. در دستگاه هایی که با کانال گالوانیزه نیز کار شده اند صداگیری دستگاه توسط این کانال ها قابل انجام می باشد.

یکی دیگر از مزایای کانال فلکسیبل (کانال خرطومی) سرعت اجرای بالای آن می باشد به عنوان مثال برای یک واحد مسکونی دارای 10 دستگاه داکت اسپلیت ، اجرای کانال فلکسیبل توسط اکیپ دو نفره تنها در 3 روز قابل انجام می باشد، سرعت اجرای بالا یکی از موارد مهم در پروژه های عمرانی می باشد. یکی از مزایای دیگر کانال فلکسیبل قابلیت اصلاح مسیر و تغییر مسیر دریچه ها با هزینه کم است ، این امر در مورادی که نیاز به تغییر مسیر و اصلاح آن می باشد با هزینه کم در مقایسه با دیگر کانال ها قابل انجام است.

یکی دیگر از مزایای کانال فلکسیبل قابلیت تراز کردن دریچه ها بخصوص در پلنوم باکس ها می باشد که این امر توسط کانال های دیگر بسیار سخت و مشکل می شد.

اهمیت اجرا

از نظر ما تنها فروش دستگاه داکت اسپلیت اهمیت ندارد بلکه طراحی و نظارت و اجرای صحیح پروژه مهمترین آیتم است

طراحی مهندسی

مهمترین آیتم قبل از اجرا، طراحی مناسب شامل جانمایی محل دستگاه داکت اسپلیت و طراحی کانال و انتخاب مناسب نوع کانال می باشد

نظارت بر گارگاه

نظارت بر کار دیگر پیمانکاران از جمله پیمانکاران برق، آب، سقف کاذب یکی از مهمترین آیتم هادر اجرای داکت اسپلیت است
 

کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل بهترین نوع کانال برای سیستم داکت اسپلیت

تهویه کاج : کانال های فلکسیبل (کانال خرطومی) عایقدار بهترین نوع کانال برای سیستم داکت اسپلیت (اسپلیت کانالی) است و در اروپا و امریکا نیز از بدو تولید داکت اسپلیت از همین کانال ها برای این سیستم استفاده شده است.

مزیت کانال فلکسیبل در مقایسه با کانال گالوانیزه در پیش عایق بودن آن و همچنین کاهش صدای دمنده داکت اسپلیت می باشد.

یکی از مهمترین مزایای کانال فلکسیبل قابلیت عبور از مکان هایی که سایر انواع کانال قابل عبور از آن نیستند.

کانال فلکسیبل پرمصرف ترین نوع کانال برای دستگاه داکت اسپلیت در امریکا و استرالیاست.

سریعترین اجرا

ارزانترین کانال

کاهش صدای دمنده

پروسه کاری

اجرای داکت اسپلیت از ابتدا تا انتها شامل مراحل زیر است

۱- بازدید از پروژه

در مرحله اول کارشناسان ما بصورت رایگان از پروژه بازدید می کنند و طرح پیشنهادی خود را با کارفرما در میان می گذراند

۲- عقد قرارداد و شروع پروژه

پس از توافق در مورد طرح پیشنهادی و در نظر گرفتن خواسته های کارفرما ، اجرای زیر ساخت پروژه مطابق با نقشه ها و طرح مورد نظر انجام می پذیرد

۳- نظارت بر پروژه و راه اندازی

نظارت بر پیمانکاران برق، لوله کشی آب، سقف کاذب ، به صورت مستمر صورت می گیرد و در انتها با نصب و راه اندازی داکت اسپلیت تحویل کارفرما می گردد

محصولات

ارسال نقشه و برآورد اولیه

با ارسال نقشه و ارائه توضیحات در مورد تعداد طبقه و نوع کاربری و همچنین ارسال اطلاعات تماس و آدرس ، در سریعترین زمان ممکن برآورد اولیه را دریافت نمایید آدرس ایمیل و تلگرام :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

نمونه کار ها

نمونه کارهای اجرای داکت اسپلیت و کانال فلکسیبل


وبلاگ تهویه کاج

آخرین مطالب وبلاگ در مورد داکت اسپلیت و کانال فلکسیبل مشاهده آرشیو وبلاگ


معجزه با کانال فلکسیبل

یکی از اصلی ترین مزایای کانال فلکسیبل در سیستم های داکت اسپلیت عبور از مسیرهایی است که با کانال...

مبرد جدید R32 جایگزین مبرد R410a

مبرد جدیدی که بزودی جایگزین R410a خواهد شد مبرد R32 هست که دارای پتانسیل گرمایش زمین بسیار کمتری...

تبدیل گرد به چهارگوش برای کانال فلکسیبل

یکی از نکات مهم در اجرای کانال فلکسیبل تبدیل گرد به چهارگوش در انتهای خروجی هواست این تبدیل ها...

ارتباط با ما

تلفن:

22373243- 021

آدرس:

بلوار دهکده المپیک کوچه ۳۲ پلاک ۸ واحد ۴

کارخانه:

جاده مخصوص کرج کیلومتر ۲۰ وردآورد خ ولیعصر پ ۱۴

ایمیل:

Kaj.hvac@gmail.com

تلگرام:

@Kaajhvac

اینستاگرام:

@ductsplit.ir